Головна сторінка Контакти Новини Мапа сайту Форум
Інформаційна база
Про об’єднання Діяльність Туберкульоз TБ/ВІЛ Корисна інформація Державні закупівлі Дякуємо

25.03.2013 «Запитай міністра»

В рамках акції «Запитай Міністра» 25.03.2013 року відбулося спілкування Міністра охорони здоров’я України Раїси Богатирьової з працівниками та пацієнтами протитуберкульозних диспансерів  України, в т.ч., і Запорізької області. Спілкування проводилося  у форматі відео конференції.

Для забезпечення проведення цієї акції в області була проведена технічна підготовка  з  можливості  підключення лікувального закладу (« КУ «Запорізький обласний протитуберкульозний клінічний  диспансер» ЗОР) до захищеної багато точкової системи проведення селекторних нарад у режимі телеконференцій.

Також участь у відеоконференції взяли перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Толстанов та голова державної служби України з питань протидії ВІЛ/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням Тетяна Александріна. Захід був присвячений завершенню Всеукраїнського тижня боротьби з туберкульозом.

У своєму вступному слові Міністр визначила дві найбільш актуальні проблеми, які сьогодні турбують фахівців фтизіатричної служби та пацієнтів закладів фтизіатричного профілю. Це питання кадрового забезпечення та навантаження фахівців. На думку Раїси Богатирьової необхідно переглянути рівень навантаження на лікарів-фтизіатрів та включити в штатний розклад протитуберкульозних установ відділи моніторингу, а також посади психологів, соціальних працівників та наркологів. Ці пропозиції, за словами Міністра, будуть враховані при підготовці змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 23 лютого 2000 року № 33 «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я».

Не менш важливим, вважає керівник МОЗ України, є питання гідної оплати праці, яка  ускладнюється постійним ризиком інфікування. Саме тому під час засідання Уряду, яке відбулося 20 березня 2013 року, було затверджено Постанову Кабінету Міністрів України «Про деякі питання оплати праці працівників протитуберкульозних закладів». Введення цієї Постанови дозволить з 1 липня 2013 встановити для працівників спеціалізованих протитуберкульозних установ — лікарів, середнього та молодшого медичного персоналу — ряд пільг і надбавок. Це допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки,щорічна матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, надбавка за вислугу років молодшим медпрацівникам, уточнила вона.

Співробітники протитуберкульозних установ з регіонів ставили Міністру питання, які стосувалися особливостей їхньої роботи. Так, завідуюча лабораторією Вінницького обласного протитуберкульозного диспансеру Неоніла Безсмертна запитала у Раїси Василівни, чи будуть переглянуті штати лабораторій. Відповідаючи на це питання, Міністр зазначила, що штат лаборантів у протитуберкульозних закладах буде збільшено. Це передбачається змінами у № 33 «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я».

Співробітники протитуберкульозного диспансеру з Чернівців просили надати допомогу у виділенні коштів на будівництво сучасного протитуберкульозного центру за межами міста, оскільки існуючий диспансер розташований в історичному центрі Чернівців, що становить загрозу для жителів і туристів. Раїса Богатирьова пообіцяла поговорити з губернатором області про те, щоб підготувати відповідний лист на ім’я прем’єр-міністра, а також підняти питання про розробку документації для робіт з будівництва нового протитуберкульозного центру під Чернівцями.

Зверталися з питаннями до Міністра і пацієнти. Раїса Василівна запевнила, що держава не залишить їх наодинці з хворобою. «Можу вас запевнити, — сказала Міністр, — всі необхідні ліки будуть надходити безперебійно». Підсумовуючи розмову, Міністр охорони здоров’я наголосила на важливості цієї зустрічі, оскільки вона сприятиме більш чіткому розумінню проблем фтизіатричної галузі, потреб та настроїв тих, хто в ній працює. «Сьогодні Міністерство охорони здоров’я України націлене на доступність та відкритість у спілкуванні», – підкреслила Раїса Богатирьова. У всіх, хто за браком часу не встиг поставити питання, повідомила вона, є можливість надіслати письмове звернення чи скористатися телефонною «гарячою лінією» в Міністерстві охорони здоров’я України.

Дана форма спілкування Міністра охорони здоров’я з пацієнтами та працівниками протитуберкульозних закладів України буде здійснюватися регулярно.

Всім хворим Раїса Богатирьова побажала якнайшвидшого одужання.