Головна сторінка Контакти Новини
Про центр Туберкульоз Звітні дані Державні закупівлі Платні послуги ТБ/ВІЛ

Міжнародна неурядова організація

РАТН – міжнародна некомерційна організація, якя сприяє покращанню здоров‘я населення в усьому світі шляхом впровадження оптимальних технологій, зміцнення системи охорони здоров’я та пропаганди здорового способу життя. Головний офіс організації знаходиться у Сіетлі, штат Вашингтон, США. Заснована у 1977 р., РАТН сьогодні є однією з найбільших та найавторитетніших міжнародних неурядових організацій у світі, що працюють у галузі охорони здоров’я.

Станом на 1 червня 2005 р. PATH має 19 представництв у 14 країнах, зокрема, в Індії, Кенії, Нікарагуа, Південній Африці, Тайланді, Китаї, В’єтнамі, Франції, США та Україні. За 25 років своєї діяльності РАТН виконала більше 1000 проектів у 120 країнах світу.

Основними пріоритетами проектів РАТН є наступні:

Ввакцінація та імунізація

Репродуктивне здоров’я

ВІЛ/СНІД і туберкульоз

Вигодовування та харчування немовлят і дітей

Збереження здоров’я дітей і жінок

Регіональне Представництво РАТН у Києві було відкрито в 1994 році. Організація зареєстрована у відповідності до законодавства України.

Метою роботи РАТН є зміцнення здоров‘я громадян України та країн-сусідів (Білорусії, Грузії та Молдови). Основні сфери нашої діяльності включають: боротьбу з інфекційними захворюваннями, забезпечення вакцинами та імунізацію, а також покращання здоров’я жінок.

Проекти виконуються за підтримки донорів: Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Глобальний Фонд боротьби з ВІЛ/СНІД, ВООЗ, Фонд Білла і Мелінди Гейтс, Фонд народонаселення ООН, Інститут відкритого суспільства, приватні особи.

Діяльність РАТН в Україні

  • Контроль за ТБ, ВІЛ/СНІД
  • Запобігання передачі ВІЛ від матері до дитини
  • Вдосконалення навичок проведення добровільного консультування щодо тестування на ВІЛ
  • Закупівля обладнання та медикаментів для ВІЛ-інфікованих
  • Впровадження програм підтримки за принципом “рівний-рівному”
  • Вакцини та імунізація
  • Здоров’я жінки

Інфекційні захворювання

В середині 90-х років, на початку поширення епідемії дифтерії серед дорослого населення України, РАТН очолила координаційні заходи зі взаємодії керівних органів охорони здоров’я України та світових експертів для боротьби з дифтерією. В рамках цієї співпраці РАТН надала допомогу Міністерству охорони здоров‘я, оперативно надіславши 32 мільйони доз вакцини. Була також проведена інформаційна кампанія в засобах масової інформації з метою підвищення обізнаності громадян щодо епідемії. Ці кроки сприяли припиненню зростання епідемії.

Наприкінці 90-х років РАТН продовжила роботу в 30 медичних установах країни з метою профілактики поширення інфекційних захворювань. Були проведені спеціальні дослідження та навчання медпрацівників методам профілактики інфікування збудниками інфекцій, що передаються через кров. Багато медичних установ продовжують використовувати систему контролю за інфекціями, яка була розроблена РАТН та впроваджена у співпраці з нашими партнерами. Проведені заходи дозволили підвищити безпеку праці медичного персоналу.

В даний час РАТН виконує проект допомоги Україні щодо впровадження Національної Програми профілактики та боротьби з туберкульозом шляхом підвищення контролю якості лабораторних досліджень, посилення нагляду за захворюванням, підтримки розробки національної політики покращання здоров’я населення, яка відповідає міжнародним стандартам охорони здоров’я. Тренінги, що проводяться нашими співробітниками та партнерами, допомагають медпрацівникам підвищити якість лікування та оволодіти навичками ефективної комунікації. З метою підвищення інформованості населення були розроблені інформаційні повідомлення для засобів масової інформації. Для пацієнтів та членів їх родин розроблені та розповсюджуються освітні матеріали.

Діяльність РАТН з профілактики ВІЛ в регіоні розширюється і включає:

проведення тренінгів для працівників державних медичних установ та співробітників неурядових організацій в Україні та Грузії зі вдосконалення навичок проведення добровільного консультування та тестування на ВІЛ, особливо для представників уразливих груп;

у співпраці з керівництвом системи охорони здоров‘я України надання підтримки організації лікування ВІЛ-інфікованих шляхом закупівлі необхідного обладнання, медикаментів та інших матеріалів;

надання допомоги для зниження передачі ВІЛ від матері до дитини. Особлива увага приділяється формуванню у медпрацівників навичок ефективного консультування вагітних жінок та породілль стосовно профілактики ВІЛ. Ми сприяємо поглибленню знань медпрацівників та оволодінню їх навичками консультування ВІЛ-інфікованих жінок щодо можливостей профілактики передачі інфекції від матері до дитини, організації вигодовування новонароджених і отримання соціальної допомоги та підтримки.

впровадження програм підтримки за принципом “рівний рівному”. РАТН є лідером в Україні у роботі з місцевими НУО з надання соціально- психологічної допомоги та підтримки за принципом “рівний рівному”, а також розробки навчальних програм для жінок, які перенесли рак молочної залози, та ВІЛ-інфікованих. РАТН надає допомогу у створенні груп підтримки і сприяє зміцненню їх діяльності; допомагає в налагодженні партнерських відносин з медпрацівниками, медичними установами та службами, що надають соціальну допомогу та підтримку; сприяє зниженню стигми по відношенню до людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом, шляхом залучення їх до роботи як партнерів.

Здоров‘я жінки

У 1997-2000 рр. РАТН працювала в декількох областях України з метою вдосконалення системи виявлення раку молочної залози на ранніх стадіях захворювання, діагностики, лікування та реабілітації. Був проведений пілотний проект зі скринінгу та закуплено медичне обладнання. Для підвищення кваліфікації та вдосконалення навичок комунікації працівників медичних установ проводилися тренінги та обмін досвідом з американськими та європейськими спеціалістами в галузі раку молочної залози. РАТН також виконувала у 14 країнах регіону програму менеджменту малих грантів, мета якої – розширення можливостей роботи партнерів з профілактики раку шийки матки.

У 2000 – 2003 рр. організація співпрацювала з місцевими партнерами в окремих регіонах Росії та України з метою підвищення рівня знань та розширення доступу до засобів невідкладної контрацепції (НК). Гінекологам, соціальним працівникам та фармацевтам були надані останні дані про НК для забезпечення роботи з покращання знань жінок щодо можливостей НК і доступу до достовірної інформації. РАТН широко співпрацювала з місцевими партнерами у питаннях розробки та розповсюдження інформаційних матеріалів у медичних установах та аптеках.

Вакцини та імунізація

З 1996 року РАТН співпрацює зі службами охорони здоров’я Білорусії, Болгарії, Грузії, Молдови та України у реформуванні систем інформації з контролю за хворобами, яким можна запобігти за допомогою імунізації. Ця робота дозволила підвищити якість, надійність та ефективність використання зібраної інформації для моніторингу таких важливих показників як охоплення імунізацією, забезпечення вакцинами, наявність спалахів інфекційних захворювань та рівень захворюваності.

РАТН надала допомогу уряду України у складанні заявки до Глобального альянсу з вакцин та імунізації на отримання вакцини проти гепатиту В для дітей. Окрім того, у співпраці з установами охорони здоров’я РАТН провела дослідження з виявлення випадків та вивчення основних причин бактеріальних менінгітів і пневмоній дітей віком до п’яти років м. Києва. Результати цього дослідження допоможуть Україні обгрунтовано вирішувати питання стосовно впровадження нових вакцин у календар імунізації.

Співробітництво – важливий фактор нашого успеху

Для забезпечення довгострокового успіху РАТН встановлює відносини з міністерствами охорони здоров‘я, міжнародними та місцевими неурядовими організаціями, професійними асоціаціями, науково-дослідними інститутами, медичними установами, а також співпрацює з приватними організаціями. Такі партнерські відносини створюють можливість для колективного, всебічного та ефективного реагування на проблеми охорони здоров’я.

Той факт, що РАТН обрали центром співпраці Всесвітньої організації охорони здоров’я у таких важливих напрямках, як дослідження в галузі репродуктивного здоров’я, імунізація і профілактика та боротьба з ВІЛ/СНІДом, свідчить про наше вміння створювати команди, які динамічно працюють у різних напрямках.

тренінг для працівників державних медичних установ

Донори

Програми РАТН в Україні та країнах СНД виконуються за підтримки донорів, серед яких: Агентство США з міжнародного розвитку, Глобальний фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією, Всесвітня організація охорони здоров’я, Фонд Білла та Мелінди Гейтс, Фонд народонаселення ООН, Інститут відкритого суспільства, а також приватні особи.

Наша контактна інформація
Представництво у Києві
РАТН

вул. Банкова, 2А
Київ 01601
Україна

Тел.: (+380) 044 253-90-28
Факс: (+380) 044 253-24-09

Email: pathkiev@path.org

Штаб-квартира
PATH

1455 NW Leary Way
Seattle, WA 98107-5136 USA

Phone: 206-285-35-00
Fax: 206-285-66-19

Email: info@path.org
www.path.org