Головна сторінка Контакти Новини
Інформаційна база
Про центр Туберкульоз Звітні дані Державні закупівлі Платні послуги ТБ/ВІЛ

Рубрика - Новини

На вимогу медреформи

27.02.2020 року депутати Запорізької обласної ради підтримали низку рішень щодо обласних комунальних закладів охорони здоров’я

Так, депутати прийняли рішення про створення комунального неприбуткового підприємства «Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр» Запорізької обласної ради.

Про створення комунального некомерційного підприємства «Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр» Запорізької обласної ради

29.01.2020

Куди подінуться «зайві» фахівці? Хто допоможе хворим, кількість яких не зменшується? Яка саме оптимізація фтизіатричної мережі у Запорізькій області на часі? Про це в програмі «Тема дня» з Наталею Зворигіною говорили гості студії: Тамара Огородова, голова БФ «Єдність за майбутнє», Алла Пирог, заступниця головного лікаря з медичної частини Запорізького облтубдиспансера, та Юлія Шулік, завідувачка диспансерним відділенням Запорізького міськтубдиспансеру №3.

01.10.2019р.

Подія церемонія передачі каталогу обладнання по Проекту модернізації медичного обладнання у Запорізькому обласному протитуберкульозному клінічному диспансері в межах Програми безпеки людини «КУСАНОНЕ» Уряду Японії

30 жовтня 2019 року в приміщенні Запорізького обласного протитуберкульозного клінічного диспансеру за участю заступника голови дипломатичної місії, Міністра-Радника Посольства Японії в Україні пана ОЦУКА Кадзуя та представників Департаменту охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації відбулася урочиста церемонія передачі каталогу медичного обладнання, закупленого по програмі підтримки людської безпеки КУСАНОНЕ Уряду Японії, представникам громади та закладу в особі головного лікаря – генерального директора Тищенко Олександра.

Далее »

30.11.2018

 В Національному заповіднику о. Хортиця президією Асоціації лікарів-організаторів охорони здоров’я спільно з Запорізькою обласною радою, Запорізькою обласною державною адміністрацією та мерією м. Запоріжжя відбулась акція «Від покоління до покоління. Від серця до серця», в якій прийняли участь керівництво КУ СТМО «Фтизіатрія» та КУ «Запорізький обласний протитуберкульозний клінічний диспансер» ЗОР.

 

Далее »

19 жовтня 2018 року Науково-практична регіональна конференція  «Проблеми туберкульозу та інших захворювань при ВІЛ-інфекції»

Науково-практична регіональна конференція  «Проблеми туберкульозу та інших захворювань при ВІЛ-інфекції» відбулася в конференц-залі  стадіону «Славутич Арена» 18 жовтня 2018 року.

Організатори: Департамент охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації, Запорізька обласна медична Асоціація лікарів-фтизіатрів.

Далее »

19 квітня 2018 року

Згідно з комплексним планом заходів щодо підготовки та проведення місячника боротьби з туберкульозом, 19 квітня 2018 року була проведена регіональна науково-практична конференція «Сучасні аспекти амбулаторної допомоги пульмонології та фтизіатрії» для фахівців з пульмонології та фтизіатрії. На конференції розглядались актуальні питання надання допомоги хворих з бронхолегеневою патологією у сучасних умовах на амбулаторному етапі, розглядались сучасні проблеми пульмонології.

Далее »

24 березня 2018 р.

24 березня 2018 року співробітниками протитуберкульозної служби, сумісно с благодійною організацією «100 відсотків життя Запоріжжя» та волонтерами Організації Червоного хреста провели заходи по зверненню уваги суспільства до того, що Всесвітній день боротьби із туберкульозом – це можливість для людей звідусіль долучатися до цієї боротьби, поширюючи знання про туберкульоз та закликаючи людей бути пильними до свого здоров’я.

Далее »

22 березня 2018 р.

Враховуючи надзвичайність епідемічної ситуації з туберкульозу в Запорізькій області, а також, керуючись Указом Президента України від 22.03.2002 № 290/2002 «Про Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз – 24 березня», з метою забезпечення участі населення у Всеукраїнських інформаційно-просвітницьких заходів щодо боротьби з туберкульозом, на виконання сумісного наказу Департаменту охорони здоров’я  №202 від 14.03.2018 «Про проведення інформаційно-просвітницьких заходів в Запорізькій області, присвячених Всеукраїнському дню боротьби із захворюванням на туберкульоз 22 березня 2018 року на території Свято-Покровського кафедрального собору проведений проект співробітниками протитуберкульозної служби  по флюорографічному обстеженню прихожан.

Далее »

5 вересня 2017 року

В рамках акції «Любов милосердствує»  Високопреосвященніший Лука, архієпископ Запорізький  та Мелітопольський передав для КУ «Обласний тубдиспансер» ЗОР  датчик кардіологічний  S4-2 до УЗД-апарату Philips HD11XE вартістю 99 998,00 грн.  Використання цієї приставки значно поліпшить надання медичної допомоги дітям та дорослим, які знаходяться на лікуванні в обласному клінічному тубдиспансері.

В свою чергу співробітники протитуберкульозної служби області  прийняли активну участь в проведенні акції «Любов милосердствує» та зібрали 11380 грн.

 

08.08.2017

 

 

 

 

Посольством Японії в Україні у 2016-2017 рр. в рамках реалізації програми, грантової допомоги за проектами людської безпеки,  діяв проект «Кусаноне».  Адміністрація КУ «Запорізького обласного протитуберкульозного клінічного диспансеру»  підготувала проект «Модернізація медичного обладнання в обласному диспансері» та  направила його до посольства Японії в Україні для участі у конкурсі.

Далее »

06.04.2017

 

 

 

 

 

Администрация Запорожского областного противотуберкулезного диспансера уделяет большое внимание благоустройству территории учреждения, в частности озеленению.

Далее »

«Любовь милосердствует»

Начиная с 1995 года, в Запорожской области, как и в целом по Украине, объявлена эпидемия туберкулеза. Только за прошедший год заболеваемость туберкулезом детей до 14-ти лет выросла в 2 раза.  В основном, это дети из социально незащищенных семей. Поэтому противотуберкулезная служба нуждается в благотворительности.

Далее »

28.03.2017р.

Згідно міжвідомчого наказу Департаменту охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації, Департаменту освіти та науки облдержадміністрації, ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України», Обласної організації Товариства Червоного Хреста України від 24.02.2017 № 171/0171/13/03 «Щодо підготовки та проведення місячника боротьби з туберкульозом в Запорізькій області», 28 березня 2017 року працівниками КУ «Запорізький обласний протитуберкульозний клінічний диспансер» ЗОР та представниками обласного Товариства Червоного Хреста України проведена спільна акція «Хортиця – легені Запорізького краю», під час проведення якої в Національному заповіднику «Хортиця» було висаджено 150 дерев (черемха, клен австралійський), кущі сапфори та 40 кг жолудів.

Далее »

Тільки об’єднавшись разом, зможемо подолати епідемію туберкульозу

Цього року виповнюється 22 роки відтоді, коли у 1995 році Всесвітня Організація Охорони здоров’я зареєструвала епідемію туберкульозу в Україні.

Але проблема туберкульозу вже давно вийшла за рамки суто медичної галузі та набула статусу проблеми загально-державного значення через значне поширення туберкульозу серед населення країни.

Далее »

20.03.2017 року

В рамках проведення місячника боротьби з туберкульозом, в КУ “Запорізькій обласний протитуберкульозний диспансер”ЗОР було проведено конкурс на кращий санітарний бюлетень з профілактики та своєчасного виявлення туберкульозу.

Напередодні такі конкурси були проведені в містах обласного підпорядкування та 9 районах області.

Далее »

В 2017 году исполнится противотуберкулезной службе Запорожья исполнилось 104 года!

Острая необходимость в организации борьбы с туберкулезом в царской России возникла в конце XIX века. Прежде всего, этому способствовала все нарастающая распространенность заболевания среди различных слоев населения, образно описанная в романах и статьях классиков отечественной литературы. Кроме того, к этому времени состоялась великое открытие возбудителя туберкулеза, сделанное Робертом Кохом в 1882г, что явилось основанием для санитарной профилактики туберкулеза, которая и по сей день является основополагающим мероприятием в борьбе с ним во всем мире. Одновременно, представление обреченности заболевших чахоткой стало вытесняться утверждением ее излечимости в начальных стадиях развития болезни, что, в свою очередь, требовало своевременного выявления заболевания и общеукрепляющего лечения.

Далее »

02.03.2017

2 березня 2017 року територія Запорізького обласного протитуберкульозного диспансеру стала набагато красивіша, завдяки зусиллям чоловіків цього закладу. Зустріч весни вони розпочали з ремонту тротуарів. Спочатку на роботу вийшли тільки співробітники закладу, але й пацієнти ЗОПТКД підтримали ініціативу і допомогли в роботі.

Це тільки початок по благоустрою території диспансеру після зимового періоду.

Далее »

23 лютого 2017 року

23 лютого 2017 року відбулось засідання медичної ради КУ СТМО «Фтизіатрія» за темою «Підсумки протитуберкульозних заходів у Запорізькій області за 2016 рік». В роботі медичної ради прийняли участь лікарі-фтизіатри Запорізької області,  співробітники кафедр фтизіатрії та пульмонології Запорізького державного медичного університету та КУ «Запорізька медична академія післядипломної освіти МОЗ України».

Далее »

«Колокол сей есть дар Богу и церкви на молитвенную память от сотрудников фтизиатрической службы области. 2017 год»

dsc04133К сотрудникам противотуберкулезной службы области с письмом обратился настоятель храма Святого Праведного Иоанна Кронштадского Протоиерей Иоанн Лазорко с просьбой оказать благотворительную помощь на приобретение колоколов для строящегося храма. Сотрудники службы собрали благотворительную помощь в сумме 8425,0 грн. Собранные деньги 30 декабря 2016 года были переданы настоятелю храма. На колоколе будет сделана надпись «Колокол сей есть дар Богу и церкви на молитвенную память от сотрудников фтизиатрической службы области. 2017 год».

Запорожская область занимает 5 место в Украине по заболеваемости туберкулезом у детей

Смотреть онлайн

В эфире программы «День. Тема» на канале TV5 заслуженный врач Украины, заместитель главного врача Запорожского областного противотуберкулезного диспансера Александр Ахтырский рассказал о заболевании, его последствиях, и как запорожцам уберечь себя от туберкулеза.

Далее »

21 березня 2016 року

1 туб. диспВ КУ «Запорізький обласний протитуберкульозний клінічний диспансер» ЗОР в рамках проведення місячника боротьби з туберкульозом 21 березня 2016 року проведений обласний конкурс на кращий санітарний бюлетень з профілактики та своєчасного виявлення туберкульозу.

В конкурсі взяли участь як протитуберкульозні заклади, так і заклади загальної лікувальної мережі.

На розгляд комісії були представлені 40 бюлетенів. Після їх розгляду прийнято рішення розподілити місця таким чином:

Далее »

20 березня 2016 року

В рамках проведення місячника боротьби з туберкульозом міська суспільна організація «Запоріжжя велосипедне» 20 березня 2016 року провели велопробіг, присвячений Всеукраїнському дню боротьби з туберкульозом. В різних районах міста Запоріжжя учасникам пробігу був організований збір благодійних коштів для дитячого відділення КУ «Запорізький обласний протитуберкульозний клінічний диспансер» ЗОР. Незважаючи на погодні умови, благодійний велопробіг благополучно завершився біля дитячого відділення установи. Всі зібрані кошти у вигляді сертифікату від МО ««Запоріжжя велосипедне» на суму 1635,0 грн. були передані завідувачу відділенням Чернишовій Л.І. Замерзлих та втомлених учасників пробігу співробітники відділення напоїли гарячим чаєм та пригостили солодощами.

Інформація щодо проведення науково-практичної конференції «Підходи щодо діагностики та лікування туберкульозу в умовах сучасного реформування медичної галузі»

2 октября 2015 года

DSC036822 октября 2015 года областная организация Общества Красного креста передали для участников антитеррористической операции, находящихся на лечении в Запорожском областном противотуберкулезном диспансере постельные принадлежности.

Пациенты выразили благодарность председателю областной организации Общества Красного креста Константину Силину за постоянную заботу о них.

День медичного працівника

DSC03524Традиційно, до Дня медичного працівника колектив КУ «Запорізький обласний протитуберкульозний клінічний диспансер» ЗОР  проводить Спартакіаду серед співробітників на о.Байда. Так, і в цьому році традиція порушена не була. Найбільш цікавим було змагання волейбольних команд «Бактек» та «Факел». В гострій боротьбі перемогла команда  «Бактек» .

Дуже захоплююча була боротьба серед жінок та чоловіків з настільного тенісу. Серед чоловіків перше місце зайняв лікар-фтизіатр Андрій Федорець, серед жінок – лікар-анестезіолог Наталія Маланіна.

Також, найкращим працівникам за відмінну працю, активну громадську позицію та  досягнення в роботі   були вручені Почесні грамоти.

Далее »

20 березня 2015 року відбувся конкурс на кращий санітарний бюлетень з профілактики та своєчасного виявлення туберкульозу.

???????????????????????????????20 березня в рамках проведення місячника боротьби з туберкульозом на базі КУ «Обласний протитуберкульозний  клінічний диспансер» ЗОР проведений обласний конкурс на  кращий санітарний  бюлетень з  профілактики  та своєчасного  виявлення туберкульозу. У конкурсі прийняли участь майже  всі заклади Загальної лікарняної мережі та заклади протитуберкульозної служби Запорізької області.  Перше місце зайняв бюлетень КУ «Запорізький протитуберкульозний диспансер № 4», друге – КУ «Запорізький протитуберкульозний диспансер № 3», третє – КУ «Запорізький протитуберкульозний диспансер № 1».

“Знайти, лікувати, вилікувати кожного”

???????????????????????????????Враховуючи надзвичайність епідемічної ситуації з туберкульозу в  Запорізькій області, а також керуючись Указом Президента України від 22.03.2002 № 290/2002 «Про Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз» та з метою забезпечення участі населення у Всеукраїнському місячнику боротьби з туберкульозом, в області згідно спільного наказу Департаменту охорони здоров’я та  Департаменту освіти обласної державної адміністрації, Головного управління Держсанепідслужби в Запорізькій області, ДУ “Запорізький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України” та обласної організації Товариства Черевного Хреста України від 20.02.2015 № 205/0112/24/15/4од  з 24 лютого до 24 березня 2015 року оголошений місячник боротьби з туберкульозом під гаслом “Знайти, лікувати, вилікувати кожного”. Далее »

12 березня 2015 р.

IMG_4475За технічної підтримки проекту USAID“Посилення контролю за туберкульозом в Україні” 12 березня 2015 року з метою поліпшення якості надання медичної допомоги хворим на туберкульоз була проведена конференція на тему: «Забезпечення контролю якості досліджень при здійсненні мікроскопії мазка мокротиння. Підведення підсумків зовнішнього контролю якості в лабораторіях першого та другого рівнів м. Запоріжжя та Запорізької області за 2014 рік». Місце проведення:м. Запоріжжя, конференс-зал готелю «Театральний».

Далее »

«Крест – это знамя нашей любви и нашего спасения»

dsc_7399-500x3318 апреля Высокопреосвященнейший Лука, архиепископ Запорожский совершил чин освящения новосооруженного креста и места строительства храма на территории Запорожского областного тубдиспансера

В освящении Креста приняли участие православная община храма во имя святого праведного Иоанна Кронштадтского, известная своим сердечным участием в судьбе больных областного тубдиспансера и их окормлением, а также врачи и сотрудники диспансера во главе с главным врачом Александром Ахтырским.

Далее »

«Любовь сможет победить скорби и болезни»

dsc_6780-494x5005 апреля, по благословению Высокопреосвященнейшего Луки, архиепископа Запорожского и Мелитопольского, при поддержке областной государственной администрации, на ведущих телеканалах региона, прошла финальная фаза телемарафона «Любовь милосердствует»

Особый год в истории Украинской Церкви, год 1025-летия Крещения Святой Киевской Руси, стал еще и годом проведения очередного, третьего по счету, благотворительного марафона «Любовь милосердствует» по инициативе Запорожской епархии. Это не единственный благотворительный проект, цель которого помочь людям, оказавшимся в беде, но, пожалуй, единственный, о котором знают все в нашей области – и взрослые, и дети. И не только потому, что финальная фаза транслируется по телеканалам Запорожья, а ход марафона всесторонне освещается СМИ. Сотни, тысячи людей своим глазами увидели, что торжеству равнодушия, злобы, жестокосердия может помешать только одно, – необходимо, чтобы добрые люди не были безучастными к тому, что происходит вокруг, а объединялись вокруг общей цели.

Далее »