Головна сторінка Контакти Новини
Про центр Туберкульоз Звітні дані Державні закупівлі Платні послуги ТБ/ВІЛ

Обласний (територіальний) рівень

Медичні працівники обласного рівня координують роботу всіх районів області. В областях з централізованою протитуберкульозною службою діагностика і лікування туберкульозу проходять на рівні області. В областях з децентралізованою протитуберкульозною службою туберкульозні лікарні і санаторії знаходяться в районах.

Співробітники обласного протитуберкульозного диспансеру несуть відповідальність за надання допомоги хворим на туберкульоз, проведення нагляду за туберкульозом (збирання даних, аналіз і складання звітів), навчання, моніторинг і курацію, постачання протитуберкульозних препаратів і т.д.

Функції медичних працівників обласного протитуберкульозного закладу під час здійснення стратегії ВООЗ:

1. Безпосередня взаємодія з іншими відомствами, особливо з Державним департаментом України з питань виконання покарань, що абсолютно необхідно у зв’язку з ростом захворюваності на туберкульоз в установах кримінально-виконавчої системи.

2. Робота в тісному співробітництві з установою центрального рівня пореалізації, моніторингу й оцінювання програми боротьби з туберкульозом.

3. Координація заходів щодо боротьби з туберкульозом у районах і керівництво персоналом, що займається виявленням випадків захворювання і лікуванням хворих на туберкульоз. Відвідування кожного району не менше одного разу на 3 міс. Згодом частота виїздів визначається результатами роботи того чи іншого району.

4. Верифікація діагнозу і лікування хворих на туберкульоз, діагностований у районі.

5. Надання послуг референс-лабораторії, що включають проведення бактеріологічного дослідження й аналізу на чутливість до лікарських препаратів зразків мокротиння, відібраних до початку і під час лікування. Лабораторія зобов’язана вчасно інформувати районні лабораторії про отримані результати і вносити дані про результати бактеріологічних досліджень і аналізу начутливість до лікарських препаратів у журнал обласної лабораторії — “Лабораторний реєстраційний журнал (культуральні дослідження)” (ТБ 04/2).

6. Контроль якості мікроскопії мазка мокротиння, проведеної в районах.

7. Організація програм підготовки фахівців у районах, а також навчання працівників охорони здоров’я (ЗЛМ і протитуберкульозної служби) на робочому місці.

8. Ведення обласного журналу реєстрації і забезпечення правильного обліку всіх результатів мікроскопічного і бактеріологічного дослідження мазків мокротиння, результатів тесту на чутливість до лікарських препаратів, а також результатів лікування кожного пацієнта.

9. Забезпечення щоквартальної звітності про виявлені випадки захворювання на туберкульоз у районі, негативації мокротиння, результатах антимікобактеріальної терапії і проведення контролю пересилання цих звітів в обласний заклад.

10. Перевірка точності складання щоквартальних звітів, аналіз отриманих даних і передача звітів на центральний рівень.

11. Придбання і розподіл матеріалів, необхідних для програми, у тому числі протитуберкульозних препаратів (контроль замовлення, доставка і збереження на складі препаратів, їхнього розподілу між обласними і районними установами і контроль їхнього використання), лабораторного устаткування і витратних матеріалів, бланків, реєстраційних журналів, навчальних посібників і т.п.

12. Проведення спільних протитуберкульозних заходів з закладами ЗЛМ, протитуберкульозними диспансерами, а також лікувальними закладами Державного департаменту України з питань виконання покарань і неурядовими організаціями.

13. Розроблення і проведення заходів щодо санітарної освіти для підвищення рівня поінформованості хворих на туберкульоз і населення щодо проблеми туберкульозу разом з обласним відділом охорони здоров’я, районними і неурядовими організаціями (Товариством Червоного Хреста і т.д.).