Головна сторінка Контакти Новини
Про центр Туберкульоз Звітні дані Державні закупівлі Платні послуги ТБ/ВІЛ

Центральний рівень

Відповідний департамент та відповідальна особа МОЗ України несе від повідальність за координування заходів протитуберкульозного контролю в Україні. Він тісно співпрацює у боротьбі з туберкульозом з Бюро ВООЗ в Україні. Науково-дослідні інститути (Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України, Львівський науково-дослідний інституту епідеміології та гігієни МОЗ України), що займаються проблемою туберкульозу, здійснюють лікування хворих зі складною патологією, навчання фахівців з туберкульозу. Крім того, інститути консультують МОЗ України з проблем туберкульозу.

На базі Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України створена Українська референс-лабораторія з мікробіологічної діагностики туберкульозу.  Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України допомагає областям, які впровадили чи збираються впроваджувати стратегію ВООЗ.

Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України є центральним рівнем протитуберкульозної служби і виконує такі функції:

1. Планування оперативних заходів щодо виконання, моніторингу й оцінювання стратегії ВООЗ і розширення її масштабів у майбутньому.

2. Координація і моніторинг програми.

3. Збирання і аналіз даних.

4. Підготовка персоналу, що бере участь у впровадженні програми.

5. Проведення контролю роботи і надання допомоги обласним протитуберкульозним закладам.

8. Співробітництво з іншими закладами, що діагностують і лікують хворих на туберкульоз.

9. Співробітництво з донорськими і неурядовими організаціями, що підтримують боротьбу з туберкульозом в Україні.

10. Оцінювання проведення обласних програм боротьби з туберкульозом і надання рекомендацій для МОЗ України з метою вдосконалення боротьби з туберкульозом в Україні.

Українська референс-лабораторія з мікробіологічної діагностики туберкульозу здійснює такі функції:

1. Контроль якості мікроскопії мокротиння, посіву і досліджень на лікарську стійкість.

2. Проведення тесту на чутливість до протитуберкульозних препаратів II ряду.

3. Проведення контролю роботи і надання допомоги обласним лабораторіям закладів протитуберкульозних закладів та закладам ЗЛМ.