Лікувально-діагностичний підрозділ
Лікувально-діагностичний підрозділ КНП “Запорізького регіонального фтизіопульмонологічного лікувально-діагностичного центру” ЗОР складається з диспансерного та стаціонарного відділень (210 ліжок). Структура стаціонару складається з: двох легеневого туберкульозу, торакального, дитячого, анестезіологічного та рентгендіагностичного відділень. В склад відділень входять 414 терапевтичних ліжок, 6 ліжок інтенсивної терапії, 20 диференційно – діагностичних, 10 офтальмологічних, 37 кісткових, 13 урологічних, 5 гінекологічних, 5 менінгітних ліжка.
- Диспансерне відділення
- Відділення легеневого туберкульозу № 1
- Відділення легеневого туберкульозу №2
- Дитячe відділення
- Легенево-хірургічне відділення
- Відділення анестезіології та інтенсивної терапії
- Клініко-діагностична лабораторія
- Бактеріологічний відділ клініко-діагностичної лабораторії
- Ендоскопічна служба
- Інформаційно-аналітичний відділ медичної статистики
- Рентгендіагностичне відділення
- Профспілка
В обов’язки лікувально-діагностичного підрозділу входить організація і надання протитуберкульозної допомоги населенню всієї області.
Графік консультативних прийомів у Запорізькому обласному протитуберкульозному клінічному диспансері
ЗОПТКД підпорядковується обласному управлінню охорони здоров’я. Обласним координатором з питань протидії захворювання на туберкульоз є головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру.
Завдання та функції медичних працівників ЗОПТКД:
- Безпосередня взаємодія з іншими відомствами, особливо з управлінням Державного департаменту України з питань виконання покарань в Запорізькій області та обласним центром профілактики і боротьби зі СНІДом.
- Робота в тісному співробітництві з установою центрального рівня по реалізації, моніторингу й оцінці програми боротьби з туберкульозом.
- Координація заходів щодо боротьби з туберкульозом у районах і керівництво персоналом, що займається виявленням випадків захворювання і лікуванням хворих туберкульозом. Відвідування районів області.
- Верифікація діагнозу і контроль за проведенням лікування хворих на туберкульоз, діагностованих у районі, призначення протитуберкульозних препаратів II ряду (Центральна лікарсько-консультативна комісія).
- Надання послуг лабораторії III рівня, що включають проведення бактеріологічного дослідження й аналізу на чутливість до лікарських препаратів зразків мокротиння, відібраних до початку і під час лікування.
- Контроль якості мікроскопії мазка мокротиння, проведеної в районах.
- Організація програм підготовки фахівців у районах, а також навчання працівників охорони здоров’я (загальної лікарняної мережі і протитуберкульозної служби) на робочому місці.
- Забезпечення щоквартальної звітності про виявлені випадки захворювання на туберкульоз у районі, припинення бактеріовиділення мокротиння, результатах антимікобактеріальної терапії і проведення контролю пересилання цих звітів в обласну установу.
- Перевірка точності складання щоквартальних звітів, аналіз отриманих даних і передача звітів на центральний рівень.
- Придбання і розподіл матеріалів, необхідних для програми, у тому числі протитуберкульозних препаратів (контроль замовлення, доставка і збереження на складі препаратів, їхнього розподілу між обласними і районними установами і контроль їхнього використання), лабораторного устаткування і витратних матеріалів, бланків, реєстраційних журналів, навчальних посібників і т.п.
- Проведення спільних протитуберкульозних заходів з установами загальної лікувальної мережі, протитуберкульозними диспансерами, а також лікувальними установами управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Запорізькій області та неурядовими організаціями.
- Розробка і проведення заходів щодо санітарної освіти для підвищення рівня поінформованості хворих на туберкульоз і населення з проблеми туберкульозу разом з управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації, обласним Центом здоров’я і неурядовими організаціями (Червоним Хрестом і т.д.).
- Організаційно-методична робота:
- Аналіз, контроль, експертні оцінки та перевірки стану протитуберкульозної роботи в лікувально-профілактичних закладах ;
- Планування й контроль за виконанням протитуберкульозних заходів, реорганізація та реструктуризація протитуберкульозної служби.
- Підготовка регіональних нормативних документів і контроль за їх виконанням.
- Підвищення кваліфікації лікарів та іншого медичного персоналу:
- Підвищення професійних знань і навичок лікарів-фтизіатрів, лаборантів;
- Підвищення рівня знань щодо туберкульозу лікарів загальної мережі;
- Підготовка середнього медичного персоналу загальної мережі, які здійснюють туберкулінодіагностику, щеплення і ревакцинацію вакциною БЦЖ, профілактичні заходи у вогнищах туберкульозної інфекції, збирає харкотиння та інший матеріал для бактеріологічного дослідження;
- Впровадження новітніх технологій і нововведень:
- Складання й виконання планів використання нових технологій і нововведень;