Головна сторінка Контакти Новини
Про центр Туберкульоз Звітні дані Державні закупівлі Платні послуги ТБ/ВІЛ

18 жовтня 2012 року

СВОЄЧАСНА ДІАГНОСТИКА ХВОРИХ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ

18 жовтня 2012 року у м. Запоріжжя. Питання своєчасної діагностики хворих на туберкульоз обговорили лікарі-фтизіатри області на науково-практичній конференції «Диференційна діагностика захворювань легень». Конференція організована обласним управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації, КУ «СТМО «Фтизіатрія» та обласною асоціацією фтизіатрів і пульмонологів за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Посилення контролю за туберкульозом в Україні». В роботі конференції взяли участь фахівці кафедр фтизіатрії і пульмонології Запорізького державного медичного університету, Запорізької медичної академії післядипломної освіти, лікарі фтизіатри області та спеціалісти проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні».

 Про епідеміологічну ситуацію з туберкульозу в області та заходи щодо її покращення доповів головний позаштатний фтизіатр управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ахтирський Олександр Іванович. Під час конференції були висвітлені різноманітні аспекти диференційної діагностики захворювань легень та розглянуті пропозиції щодо уніфікації методики направлення до фтизіатра пацієнта з підозрою на туберкульоз.

 З доповідями виступили: Просвєтов Ю.В. – д.мед.н., зав.кафедрою фтизіатрії і пульмонології Запорізької медичної академії післядипломної освіти (ЗМАПО); Гусарова А.Ю. – к.мед.н., доцент кафедри фтизіатрії і пульмонології ЗМАПО; Разнатовська О.М. – к.мед.н., доцент кафедри фтизіатрії і пульмонології Запорізької державної медичної академії (ЗДМУ); Ясинський Р.М. – аспірант кафедри фтизіатрії і пульмонології ЗДМУ;  Скороходова Н.О. – к.мед.н., доцент кафедри фтизіатрії і пульмонології ЗМАПО; Басов П.В. – к.мед.н., доцент кафедри фтизіатрії і пульмонології ЗМАПО; Растворов О.А. – к.мед.н., доцент кафедри фтизіатрії і пульмонології ЗДМУ.

Також під час конференції учасникам були презентовані плани діяльності проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» у Запорізькій області. Метою проекту є зменшення тягаря туберкульозу шляхом надання якісних послуг та проведення заходів зі зміцнення системи діагностування туберкульозу, включно з випадками туберкульозу з множинною та широкою лікарською стійкістю і випадками ВІЛ-асоційованого туберкульозу.

Проект зосередить свою увагу на поліпшенні лабораторної діагностики туберкульозу (ТБ), чіткому дотриманні відповідних режимів лікування ТБ, впровадженні ефективного лікування туберкульозу з множинною медикаментозною стійкістю, розробці ефективних заходів реагування на зростання кількості випадків ВІЛ-асоційованого туберкульозу та інституційному утвердженні оптимальних методів інфекційного контролю. Діяльність зі зміцнення систем лікування TБ провадитиметься на двох рівнях: розбудова потенціалу національних та обласних установ у сфері нагляду і планування та проведення заходів, спрямованих на передачу кращих практик на рівні первинної медично-санітарної допомоги. Проект сприятиме систематичному застосуванню цих практик та заходів в Україні.

Проект впроваджуватиме відтворювані моделі профілактики та запобігання поширенню ТБ у десяти регіонах, яким надає підтримку USAID, а саме у Донецькій, Харківський, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Одеській, Луганській областях та АР Крим, а також у м. Київ та м. Севастополь. П’ятирічна діяльність проекту має на меті поліпшити якість послуг у сфері лікування ТБ на основі стратегії DOTS, запровадити нові сучасні технології лабораторної діагностики та інфекційного контролю, поліпшити дотримання пацієнтами режимів лікування, а також  підтримати спектр заходів на зміцнення систем лікування TБ.

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року. За додатковою інформацією про програми USAID в Україні звертайтеся до Відділу USAID із зв’язків із громадськістю за телефоном +38 (044) 521-5741, на Інтернет-сторінку: http://ukraine.usaid.gov або на сторінку у соціальній мережі Фейсбук: www.facebook.com/USAIDUkraine